Często problemy skórne, które występują na naszej twarzy, są spowodowane jej złym oczyszczaniem. Jeżeli zależy Ci na zdrowo wyglądającej skórze, to nie odpuszczaj tego etapu w swojej codziennej pielęgnacji, zwłaszcza wieczorem. Prawidłowe oczyszczanie skóry pozwoli cieszyć się przez długi czas młodo wyglądającą skórą twarzy. Mowa o dwuetapowym oczyszczaniu twarzy, które jest sprawdzone i stosowane w codziennej pielęgnacji przez Koreanki.

Jakie korzyści przyniesie nam dwuetapowy rytuał oczyszczania skóry twarzy?

Poprawne jego wykonanie pozwala na usunięcie wszystkich zanieczyszczeń na powierzchni i w głębszych warstwach skóry. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko powstawania wyprysków, a także zwiększamy efektywność działania kolejnych kosmetyków, które nakładamy na skórę w kolejnych krokach pielęgnacji.

Wybór odpowiedniego kosmetyku myjącego powinien być dla nas zatem priorytetem i być dobranym do potrzeb naszej skóry oraz jej rodzaju.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy krok po kroku:

Etap I. Demakijaż

Polega na stosowaniu takich produktów, które pomogą nam rozpuścić tłuste zanieczyszczenia – tj. kosmetyki kolorowe, sebum czy spaliny z powietrza, które osiadają na wierzchniej warstwie cery w ciągu dnia.

Mamy tu trzy opcje do wyboru:
  • Stosujemy naturalne płyny do demakijażu bez użycia wody, korzystając przy tym z płatków kosmetycznych.
  • Lub mleczko do demakijażu
  • Albo korzystamy z olejku myjącego. Nakładamy go na suchą skórę twarzy oraz okolice oczu. Wmasowujemy go tak długo, aż rozpuści cząsteczki brudu, a następnie zmywamy go namoczoną wcześniej ściereczką. Najlepiej, aby ściereczka była przeznaczona tylko do przecierania twarzy, aby nie nakładać na nią potencjalnych zarazków i bakterii, które mogą pozostać po ewentualnie niedokładnym umyciu rąk.

Jeśli na tym etapie wykorzystujemy olejek myjący, to w kolejnym kroku używamy już żelu myjącego lub naturalnego mydła.

Etap II. Dogłębne oczyszczanie twarzy

Polega na zmyciu resztki makijażu i martwego naskórka, których w pierwszym etapie nie udało nam się usunąć.
W tym celu stosujemy według naszych preferencji z:

Wybrany kosmetyk rozprowadzamy wpierw w czystych, wilgotnych dłoniach i dopiero nakładamy na skórę. W pierwszej kolejności skupiamy się na strefie T, czyli czoło, nos i broda, ponieważ te strefy są najczęściej narażone na wypryski. Na końcu myjemy policzki. Całość zmywamy letnią wodą.

Podsumowując, proces oczyszczania skóry twarzy to stosowanie odpowiednich i skutecznych kosmetyków przeznaczonych do naszej cery. Kosmetyki, które znajdziesz w naszym sklepie są tworzone na bazie naturalnych składników, które są delikatne i stanowią jednocześnie zdrowy pokarm dla skóry.Pozdrawiamy naturalnie! 😉

Zespół Kounani