• Kategorie
  • Wzmacniająca maska do włosów - Brahmi, 100 g Hesh

Produkt chwilowo niedostępny
21.09
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność Brak produktu
EAN 8901701111106

Maska do włosów Brahmi sprawia, że włosy są błyszczące, a cebulki wzmocnione. Powstrzymuje siwienie i wypadanie włosów. Stosowany w medycynie ajurwedyjskiej jako środek przeciw wypadaniu włosów i problemom skórnym np. egzema czy łuszczyca.

Co godne uwagi, przy badaniu opinii osób wypowiadających się na temat  proszków - maseczek firmy HESH spotkaliśmy się z dwiema skrajnie przeciwstawnymi opiniami - jedne, krytykujące wyroby tego producenta- drugie zachwycające się nimi. Nie było prawie żadnych ocen wypośrodkowanych i niezdecydowanych.. Po dłuższej obserwacji sytuacja się wyjaśniła i poczuliśmy potrzebę udzielenia rady naszym drogim kupującym. Wiek „Fast-food'a" i wielu gotowych produktów oddał ludziom nie najlepszą przysługę.

Za bardzo przyzwyczailiśmy się do opakowań z gotowym produktem z dwu-trzyletnim terminem ważności i chcielibyśmy, żeby przy takiej długiej konserwacji jeszcze działał bardzo skutecznie w myśl zasady „KUPIŁ, OTWORZYŁ, UŻYŁ".

A jak to się odnosi do konkretnie sproszkowanych produktów marki HESH lub jakichkolwiek innych tak zwanych kosmetycznych półfabrykatów Po-pierwsze, nabywając taki produkt dla pielęgnacji cery lub włosów, otrzymujemy czysty proszek, czysty 100% naturalny półfabrykat, którego działanie (skuteczność) będzie zależeć bardziej od nas niż od producenta. Producent co mógł to już zrobił - dał 100% naturalny produkt, któremu trzeba jeszcze poświęcić sporo uwagi, żeby zachować jego skuteczność i działanie, We wszystkich gotowych produktach kosmetycznych o długim terminie ważności, tych właściwości nie udaje się zachować. Po zapoznaniu się ze skargami na proszki do włosów i maski, wyraźnie zobaczyliśmy, że wynikają one z nieprawidłowego ich zastosowania, a praktycznie z absolutnego braku twórczego podejścia do sposobu użycia tych produktów.

 

Sposób użycia:

Maska - odżywka z Brahmi

Wymieszać Brahmi samodzielnie lub wraz z Henną, Amlą, Shikakai , Tulsi i innymi ziołami, dodać wody różanej lub czystej wody. Wymieszać na rzadką papkę. Nakładać tą maskę na skórę głowy (nie na włosy). Spłukać po upływie godziny.

Płukanka do włosów z Brahmi

Zaparzyć Brahmi z gorącą wodą. Odcedźić. Gdy przestygnie użyć do ostatniego płukania po umyciu głowy. Najlepsze efekty osiąga się poprzez wymieszanie Brahmi z pudrami: Amla , Shikakai, Neem , Tulsi. Zaparzyć wszystkie zioła gorącą wodą. Odcedzić. Tak przygotowany napar można przechowywać po dodaniu naturalnego środka konserwującego lub do 4 dni w lodówce.

Masaż głowy z Brahmi

Zioła można wymieszać z dowolnym olejkiem do masażu skóry głowy np. jojoba, kokosowy itp. Tak przygotowaną miksturę wmasować w skórę głowy, pozostawić na godzinę lub przez całą noc. Umyć włosy.

Olej Brahmi

Podgrzewać olej sezamowy lub z oliwek razem z ziołami w garnku z grubym dnem. Po 2 godzinach zastąpić zużyte zioła świeżą porcją. Po 4 godzinach odcedzić i dodać naturalnego środka konserwującego, np. olejku rozmarynowego lub innego.

 

Skład INCI:

Brahmi Leaves (Thyme Leaves Pdr./Herpestis Monniera).

 

Szczegóły

Pojemność: 100 g

Kraj producenta: Indie