• Kategorie
  • Szukaj
  • Naturalne masło i kremy do ciała

Jeśli Twoja skóra ma tendencję do przesuszania, to warto sięgnąć po specjalne kremy do ciała. Zawierają one mniej wody niż balsamy nawilżające i mają gęstą konsystencję. Dzięki temu maksymalnie odżywiają skórę i przynoszą jej ukojenie. Różnicę poczujesz już po kilku dniach stosowania tych kosmetyków. Zauważalna będzie poprawa jędrności i elastyczności naskórka oraz jego wygładzenie. Zafunduj sobie domowe SPA i wybierz odpowiedni produkt do pielęgnacji ciała.

​Masło do ciała – panaceum dla zmęczonej skóry

Wraz z wiekiem skóra staje się mniej sprężysta, wówczas z pomocą przychodzą kosmetyki nawilżające, takie jak masło do ciała. Jego tajemnica tkwi w bogactwie składników roślinnych. Chodzi tu przede wszystkim o oleje takie jak np. migdałowy czy makadamia. Są one bardzo skoncentrowane, stąd działają szybciej i skuteczniej na odwodnioną skórę. Tworzą na niej film, z którego uwalniane są przez kilka godzin mikroelementy. To z ich pomocą odbudowywany jest płaszcz lipidowy, który stanowi barierę dla bakterii, wirusów i grzybów.

Poza tym w grupie tych produktów znajdziesz specjalistyczne kremy:

  • modelujące sylwetkę i pośladki,
  • na rozstępy,
  • po opalaniu,
  • antycellulitowe,
  • do stóp i dłoni.

Pamiętaj, że prawidłowa pielęgnacja ciała zależy od rodzaju masła, którego użyjesz. Dlatego przed zakupem zapoznaj się z jego właściwościami oraz składem. Najlepiej, jeśli kosmetyk zawiera ekstrakty roślinne w tym oleje na poziomie ponad 90%. Jeśli chcesz mieć zapewnione nawilżenie skóry na wysokim poziomie i masz wrażliwą cerę, to szukaj preparatów tzw. naturalnych. Są one pozbawione sztucznych barwników i substancji zapachowych.

​Zalety masła kakaowego

Z pewnością słyszałaś o dobroczynnym działaniu tłuszczu pozyskiwanego z ziaren kakaowca. Ma on charakterystyczny żółto-brązowy kolor a przed użyciem należy umieścić go w kąpieli wodnej. Dopiero wówczas zmienia swoją konsystencję na półpłynną. W większości przypadków masło kakaowe może być używane przez alergików. Zamów kosmetyk on-line i zatroszcz się o zdrowy i promienny wygląd skóry.

Kategorie